logotyp
Login

Grundomat Nové Generace

NOVĚ DEFINOVANÁ SPOLEHLIVOST

PŘESVĚDČIVĚ INTELIGENTNÍ Zemní rakety GRUNDOMAT

PŘESVĚDČIVĚ INTELIGENTNÍ Zemní rakety GRUNDOMAT

Zemní rakety GRUNDOMAT jsou již déle než pět desetiletí symbolem přesné podzemní pokládky potrubí. Za mimořádně dlouhou životnost a vysokou přesnost vděčí naši „krtkové“ inteligentní konstrukci, nekompromisní kvalitě a důslednému neustálému vývoji. Přitom máme neustále na zřeteli požadavky uživatelů a trendy v pokládce potrubí. Abyste mohli své úkoly řešit rychleji a jednodušeji, dosáhli jsme toho, že je naše komplexní technika ještě spolehlivější, má delší životnost a vyznačuje se ještě jednodušším použitím. Tomu říkáme „simple & easy“.

OPTIMALIZOVANÁ KONSTRUKCE

Nová generace zemních raket GRUNDOMAT tomuto principu přesně odpovídá. Optimalizovaná konstrukce spojuje všechny výhody dosavadních konstrukčních řad s novými technickými řešeními. To, co se osvědčilo, jsme zachovali – jako například dvoutaktní metodu nebo korunkovou hlavu pro maximální přesnost a výkonné ražení. To, co nebylo přesvědčivé, jsme optimalizovali. Nová je například přední, neoddělitelná část zařízení, která ještě více prodlužuje životnosti a minimalizuje čas a náklady na servis. Zachovaná zůstává také rozmanitost použití zemní rakety, nové volitelné možnosti, jako servořízení pro zařízení malé velikosti, zjednodušují manipulaci. Pro vás jako uživatele to znamená největší možnou produktivitu a maximální hospodárnost při pokládce potrubí.

OPTIMALIZOVANÁ PRO NÁROČNÉ POUŽITÍ

Konstrukce nové generace GRUNDOMAT je výsledkem pečlivého vývojového procesu, při kterém byla v popředí pozornosti spolehlivost techniky. Promyšlená do posledního detailu přesvědčí nezaměnitelnými vlastnostmi, které zaručují maximální výkon a přesnou průraznou sílu v nejrůznějších podmínkách. Chytrá konstrukce s dlouhou životností navíc výrazně snižuje náklady na servis a opravu.

Dvoudílný, nitridovaný a fosfátovaný píst

Píst se vyznačuje vysokou pevnosti v tečení i při maximálním zatížení. Optimální přenos energie zabezpečuje velkou průraznou sílu a razicí výkon.

Výměnné kluzné pásy a těsnění

Chrání cenné součásti zařízení proti opotřebení a zabezpečují optimální a bezpečný chod pístu při maximálním výkonu. Výměna je rychlá a levná.

Výměnné pouzdro pro uložení sekáče

Výměnné pouzdro pro uložení sekáče Grundomat

Chrání přední kryt před opotřebením a výrazně prodlužuje životnost sekáče.
Při opotřebení lze výměnné pouzdro za výhodnou cenu vyměnit.

Upevnění hlavy silovým a tvarovým stykem

S optimálním přenosem síly pro maximální průraznou sílu. Jednoduché a pružné upevnění je vysoce zatížitelné a i při velkém opotřebení ho lze jednoduše demontovat.

Uzavřené těsnění hlavy

Zabraňuje pronikání nečistot a zabezpečuje, že ražení v dvoutaktním procesu
spolehlivě funguje.

Jednoduché přepínání zpětného chodu na strojích GRUNDOMAT

Jednoduché přepínání zpětného chodu na strojích GRUNDOMATMezi chodem vpřed a zpět umožňuje rychlou reakci před překážkami nebo u nebezpečných míst, aniž by zemní raketa dobíhala. Pro optimální přizpůsobení příslušným půdním podmínkám lze zemní raketu volitelně vybavit dvěma stupni pro chod vpřed.

Můžete si vybrat mezi ručním ovládáním a servoovládáním:

- Ruční ovládání
Pomocí spolehlivého ručního ovládání se přepínání z chodu vpřed na chod zpět provádí přímo při provozním tlaku jednoduše otočením hadice o 1/4 otáčky doleva.

- Servoovládání
Pomocí servoovládání se snadnou manipulací se přepínání z chodu vpřed na chod zpět provádí při provozním tlaku jednoduše přesunutím páčky.

01 Korunková hlavas dvoutaktní metodou roztlačuje zeminu ve třech krocích při maximální přesnosti a s vysoce stabilním chodem.

02 Koncentrace energie úderu ve směru ražení na ostré řezné hrany zaručuje vysokou průraznou sílu.

03 Bez předního uzávěru– enormně dlouhá životnost a optimální přenos energie. Veškeré demontážní a servisní práce se provádějí jednoduše pomocí zadního otvoru.

04 Díly podléhající opotřebení (korunka a kužel) dvoudílné vrtací hlavy lze vyměnit jednotlivě, aby se snížily náklady na opravu.

05 Zevnitř a zvenku chromované a zevnitř honované tělo je odolné vůči opotřebení a vyžaduje minimální údržbu, vyznačuje se mimořádně dlouhou životností a zabezpečuje trvale maximální výkon.

06 Hladký vnější kryt je opatřený snadno odečitatelným ukazatelem opotřebení.

07 Četné možnosti nástaveb pro množství různých použití nad standardní rámec, jako např. pilotování základů nebo vyrážení ocelových trubek.

HLAVA JE ZÁKLAD

Sekáčová hlava přesnost a výkon

Korunková nebo stupňovitá hlava
Pro optimální přizpůsobení nejrůznějším půdním podmínkám lze GRUNDOMAT používat s korunkovou nebo stupňovitou hlavou. Obě provedení pracují stejně přesně, účinně a se stabilním chodem, každé svým vlastním způsobem.

Pracovní princip u korunkové hlavy

Pracovní princip u korunkové hlavy

Korunková hlava uplatňuje svůj plný výkon v sypké, kamenité a kompaktní půdě. Korunková hlava rozšiřuje pilotní vrt rovnou na plný průměr vrtání tím, že špička sekáče prorazí pilotní vrt a korunka řeže zeminu. Rozdrcená zemina se přesunuje do drážek, odvádí se dozadu a vytlačuje se ven. Díky tomuto pracovnímu principu prokazuje korunková hlava maximální přesnost a průraznou sílu i v tvrdých a kamenitých půdách. Před korunkovou hlavou vzniká kužel směřující přesně k cíli, kde působí koncentrovaný tlak.

Pracovní princip stupňovité hlavy

Pracovní princip stupňovité hlavy

Stupňovitou hlavu lze používat univerzálně ve všech roztlačitelných půdách. Špička sekáče proráží pilotní otvor a půda se pak stupňovitě vytlačuje ven. Díky stupňům hlavy se překážky nejprve rozdrtí a poté se odvádějí pryč. Díky tomu je zaručený vysoce stabilní chod. Před stupňovitou hlavou vzniká široký kužel, kde působí silný tlak.

NEPŘETRŽITÝ TAKT

Dvoutaktní metoda
Díky dvoutaktní metodě se snadněji překonává odpor u špičky a tření pláště a je dosaženo maximální možné stability směru. Tak dosahuje zemní raketa GRUNDOMAT již téměř legendární přesnosti i v těch nejkomplikovanějších půdách.

První takt

První takt

V prvním taktu pohání píst sekáč, takže hlava vytváří vyvrtaný otvor a rozdrcuje a odstraňuje překážky. Energie úderu pístu je koncentrovaná ve směru ražení na sekáč a na vrtací hlavu.

Druhý takt

Druhý takt

Ve druhém taktu se vrtací hlava volně pohybuje ve vyvrtaném otvoru a celá energie úderu pístu se přenáší na tělo. Celé zařízení se posunuje, případně se zavěšenou trubkou.

FLEXIBILNÍ MULTITALENT

Dokáže téměř všechno
Mnohostranné použití zemních raket GRUNDOMAT je působivé. Spektrum sahá od klasických použití pro křižování a domovní přípojky přes ražení ocelových trubek až po obnovu potrubí. Při vertikálním použití přesvědčí GRUNDOMAT rovněž průraznou sílou a přesností.

STANDARDNÍ POUŽITÍ

Křižování

Křižování

Při pokládce pod komunikacemi, kolejištěmi, zahradami, budovami a dalšími cennými povrchy na krátké vzdálenosti je systém GRUNDOMAT nepřekonatelně rychlý, přesný a spolehlivý.

Domovní přípojky

Domovní přípojky

Ať z výkopu do domu, nebo ze sklepa do výkopu nebo do minimálního otvoru vrtu (keyhole), ať se jedná o optická vlákna (FTTH), plyn, vodu, odpadní vodu nebo elektrický proud. GRUNDOMAT je univerzální stroj pro rychlé, bezpečné a hospodárné zhotovování domovních přípojek všeho druhu. A pokud se začíná přímo z domu, není nutný vůbec žádný výkop.

Pilotování základů

Pilotování základů

Při vertikálním použití pro zakládání staveb lze se zařízením GRUNDOMAT nekomplikovaně a bezpečně budovat základy, např. usazovat piloty nebo štíty.

DALŠÍ POUŽITÍ

  • Beranění od typu 130 pro zarážení ocelových trubek pomocí nasazení různých ramovacích kuželů.
  • Obnova potrubí od typu 95 s upravenými zemními raketami metodou dynamického berstliningu (krakování).
  • Vyrážení ocelových trubek pomocí nasazovacího trnu při současném zatahování nového potrubí.
LOKALIZACE
GEOTERMIE
BERANĚNÍ
ZAMĚŘOVÁNÍ

PRO VŠECHNY PŘÍPADY

PRO VŠECHNY PŘÍPADY

Příslušenství pro GRUNDOMAT

Díky velkému výběru příslušenství na stavbu pro nejrůznější úkoly je systém GRUNDOMAT mnohostranně použitelný a je zajištěné vysoké vytížení. S naším originálním příslušenstvím bude použití pro obsluhu tak jednoduché a bezpečné, jak je to jen možné.

Vyrážení ocelových trubek

Nasazovací trn pro vyrážení starých ocelových trubek do DN 50 při současném zatahování nového potrubí.

Obnova potrubí (krakování)

Od typu 95 metodou dynamického berstliningu s tažným okem a rozšířením.
Unitherm Ohřívač stlačeného vzduchu
pro zabránění namrzání stroje.

Ražení ocelových trubek

Do DN 400 s nasazovacím ramovacím kuželem.

Přesná lokalizace

Přesné sledování průběhu vrtání pomocí vysílače a přijímače. Lokalizační systém lze používat také pro předběžnou detekci jiných vedení.
Teleskopický zaměřovací rám GRUNDOSCOPE
1,5–2 m se zaměřovacím dalekohledem.
Mlhový přimazávač 3,3 l
Tlaková hadice
Startovací lafeta s nastavitelnou výškou a stranou
Svinutá hadice
Zemní kolík

Variabilní zatahování potrubí

Zpětné zatahování pomocí tažného adaptéru

Okamžitá instalace krátkého PVC potrubí

Tlaková hadice
PE potrubí
PE řezný nipl Připojení PE trubky

Následné zatažení dlouhého PE potrubí s tlakovou hadicí

VT PE potrubí vnější průměr 40 mm
PE řezný nipl 1“ až 2 1/2“
Spojka
Tlaková hadice

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

GRUNDOMAT

TECHNICKÉ SPECIFIKACE GRUNDOMAT

Všechny typy strojů mohou být vybavené jak korunkovou hlavou, tak také stupňovitou hlavou.
Ø [mm]
Délka [mm]
Hmotnost [kg]
Spotřeba vzduchu [m3/min]
Počet úderů [min-1]
1. chod 2. chod [mm]
Servoovládání [min-1]
Max. Ø potrubí
Všechny údaje bez záruky

GRUNDOMAT KRÁTKÁ VERZE

GRUNDOMAT KRÁTKÁ VERZE

Krátké zemní rakety jsou obzvláště vhodné pro použití při stísněných prostorových podmínkách.

HOME

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign