logotyp
Login
Vrtání do skály
2 - (5)
Vrtání do skály

Grundodrill

Grundodrill HDD vrtací technikaGrundodrill HDD vrtací technika

Grundodrill HDD vrtací technika s vodním výplachem

http://www.interglobal.cz/soubor-grundodrill-hdd-vrtaci-technika-23-.pdfhttp://www.interglobal.cz/soubor-grundodrill-hdd-vrtaci-technika-23-.pdf

Katalog příslušenství pro stroje Grundodrill, Grundopit

Grundodrill HDD vrtací technikaGrundodrill HDD vrtací technika Grundodrill HDD  vrtací technika Vrtací technik Grundodrill technika
Grundodrill slouží pro pro podvrtávání komunikací, železničních tratí, parkovišť a vodních toků.

Grundodrill je samohybná vrtací souprava s vlastním pohonem umístěným na lafetě,  souprava je vybavena příklepem, ukotvovacím zařízením s hydraulickým kladivem, opěrnými radlicemi a poloautomatickým podavačem vrtacích tyčí. Grundodrill slouží pro bezvýkopovou pokládku inženýrských sítí,  zejména pro podvrtávání komunikací, železničních tratí, parkovišť a vodních toků až do vzdálenosti  500 metrů a průměru 600 mm.

Kvantový skok v technice vrtání do skály - Grundodrill 18ACS

V technice HDD-vrtání do skály se v komplexních půdních poměrech nacházejí zajímavé výzvy. Vrtací trasy s proměnlivými druhy kamene jsou z hlediska vrtací techniky výrazně náročnější než rovnoměrné skalní struktury.

Vedle know-how vrtání vrtacího tělesa je předpokládána velmi výkonná vrtací technika pro kalkulovatelné a výkonné vrtací nasazení. Měřítkem jsou obstojné vrtací časy při přijatelných provozních nákladech.

S novým GRUNDODRILLem 18ACS se Tracto-Techniku podařil kvantový skok v technické výkonnosti a hospodárnosti. On je v této výkonnostní třídě jedinečným kombinovaným přístrojem pro vrtání do skály i standardně, který se optimálně přizpůsobí nejtvrdším půdním poměrům. Poprvé jsme zvolili poháněcí zařízení „rackand pinnion“  (ozubnice s pastorkem). Nový Grundodrill 18ACS pracuje s dvojitou vrtací tyčí. Vnitřní trubka pohání valivé dláto pro pilotní vrtání. Vnější trubka řídí rockbreaker (hlavu pro vrtání do skály) otáčením zalomeného pouzdra. Ve tvrdých skalních a štěrkových půdách má vnější trubka také ochrannou funkci a zabraňuje blokování hlavy pro vrtání do skály. Vrtací provoz se neomezuje.

Vnitřní trubka je uložena ve vnější trubce v ložisku a zabraňuje při vrtání opotřebujícímu kontaktu s vnější trubkou. Vnitřní trubka přenáší při maximálním točivém momentu o 2500 Nm až do 350 ot./min-1 na vrtací hlavu. Současně je potřeba pouze malé množství bentonitu, čímž se také redukují výlohy pro pořízení, přípravu a likvidaci na minimum.

Naftový motor běží během pilotního vrtání prostřednictvím snížení počtu otáček na pouhých 1400 ot./min-1 v úsporném režimu. Tím je spotřeba nafty nižší než 8 l/hod., čímž se značně redukují provozní náklady. Úsporný režim a tlumení kapoty motoru nadto pečují o nízkou hladinu hluku.

Vnitřní trubky se pomocí zasunovacího otočného spojníku navzájem zastrčí do sebe jednoduše, rychle a  bezpečně. Také zde z toho vyplývá slušná úspora času ve vrtacím provozu. Grundodrill 18ACS pracuje se všemi osvědčenými zaměřovacími systémy. Tím jsou možné vrty do 22 m hloubky.

Pro výměnu 5 stohovatelných zásobníků tyčí, s každým po 8 kombinovatelných vrtacích tyčích je k dispozici otočný a teleskopický jeřáb se 3,2 m délky, který se nasazuje také k montáži a demontáži těžkých nástrojů (do 900 kg). Nový design je trochu zvláštní a přitahuje na sebe pohledy díky svému vzhledu, barevnosti a díky pochromovaným montážním prvkům. Ve zobrazené verzi Black Mole je GRUNDODRILL 18ACS v jednom přísně limitovaném vydání.

 

Kvantový skok v technice vrtání do skály - Grundodrill 18ACS

Grundodrill 18ACS Vrtání do skály Kvantový skok v technice vrtání  Vrtání do skály - Grundodrill Vrtání Grundodrill
HOME

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign